Do góry

Upinanie firan w nowoczesnych aranżacjach

Metamorfoza domu nie musi oznaczać czasochłonnego i drogiego remontu czy wymiany mebli. Aby ożywić wnętrze na wiosnę, wystarczą dekoracyjne dodatki, takie jak nowe firany i zasłony, bieżniki na stół czy dekoracyjne poszewki lub poduszki na krzesło. Szeroka gama pięknych wariantów kolorystycznych i wzorów sprawia, że każdy może wybrać tekstylia lub inne ozdoby dopasowane do wystroju salonu, sypialni, a nawet kuchni i jadalni. Kieruj się przy tym przewodnim stylem aranżacji danego pomieszczenia, ale też swoim gustem, a na pewno osiągniesz zachwycający efekt niewielkim kosztem!

Jak upiąć firanki w nowoczesny sposób?

Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć – pomieszczenie może stać się np. bardziej przytulne. Zanim jednak zabierzesz się za upinanie firan, pamiętaj, że jedną z najważniejszych zasad stosowanych przy tworzeniu współczesnych aranżacji jest dobór karnisza. W zależności od jasnej lub ciemnej kolorystyki wnętrza warto zdecydować się na element o barwie białej bądź czarnej. W miarę możliwości powinien on pozostawać w jak największym stopniu niewidoczny. Jeśli zapytamy eksperta od nowoczesnych aranżacji wnętrz, jak upiąć firanki, z dużym prawdopodobieństwem doradzi nam symetryczne fale. To obecnie najmodniejszy trend – jego zaletą jest optyczne powiększenie pomieszczenia, co jest bardzo pożądane np. w stylu skandynawskim. Upinanie firan w taki sposób możliwe jest jednak pod warunkiem, że posiadamy karnisz z rowkami, w których umieszcza się system sznurkowy. Dlaczego? Gdyż gwarantuje to, że efektowne pionowe słupki pozostaną symetryczne po przesunięciu tkaniny.

Upinanie firan na karniszu przy suficie

Kolejnym modnym sposobem stosowanym w nowoczesnych wnętrzach jest mocowanie karniszy do sufitu. W odróżnieniu od tradycyjnych produktów ściennych rozwiązanie to idealnie pasuje do minimalistycznych aranżacji – element pozostaje praktycznie niewidoczny na tle białego sufitu. Upinanie firan na karniszu sufitowym polecane jest również dlatego, że nie obniża optycznie wnętrza i pozwala wydobyć pełnię walorów estetycznych nowoczesnych dekoracji okiennych. Wiesz już jak modnie upiąć firanki – teraz trzeba jeszcze wybrać odpowiedni model! Ogromny wybór wzorów znajdziesz w sklepie internetowym Chic Home, mamy produkty pasujące do nawet najbardziej wysublimowanych aranżacji!

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoje wrażenia estetyczne i umożliwić nam rozwój. Zakładamy, że nie masz z tym problemu, ale zawsze możesz je wyłączyć jeśli chcesz.