Do góry

Jakie firany wybrać do pokoju dziecięcego? Kolorowe i funkcjonalne rozwiązania

Maluchy zdecydowanie nie lubią nudy — zarówno jeśli chodzi o spędzanie czasu, jak i dobór elementów dekoracyjnych do ich sypialni. Warto więc wiedzieć, jakie firany wybrać do pokoju dziecięcego, by wywołać uśmiech na twarzy pociechy, a przy tym zyskać stylowe tekstylia. Najlepszą propozycją są kolorowe i funkcjonalne rozwiązania — stanowią dużo lepszy wybór niż minimalistyczne i pozbawione wyrazu artykuły dekoracyjne, które niekoniecznie pasują do tego rodzaju wnętrz. Przestrzeń, w której maluchy spędzają czas, powinna pobudzać ich kreatywność i je rozweselać, dlatego warto sięgnąć po niebanalne firany okienne.

Kolorowe firany do pokoju dziecięcego

Lepszym rozwiązaniem niż klasyczne białe tekstylia są modele wzbogacone elementem ozdobnym np. w postaci pasa barwnego materiału. Taka wstawka w górnej części sprawia, że niepozorne firany zyskują atrakcyjny akcent, a przy tym pozostają funkcjonalne. Mogą podkreślić charakter wystroju i spójnie komponować się z odcieniem ścian i zasłonami lub stanowić kontrastowy dodatek, który przełamie stonowaną aranżację pokoju dziecięcego. Istotną kwestią w wystroju takich wnętrz jest zachowanie umiaru. Nadmiar wyrazistych kolorów i pstrokatego wzornictwa może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i obniżyć walory wizualne aranżacji. Dodatkowo może skutkować przebodźcowaniem malucha oraz utrudniać mu skupienie się i wyciszenie. Warto postawić na kompromis i wybrać kolorowe, a zarazem funkcjonalne tekstylia, które będą się pięknie prezentować i nie zdominują wystroju pokoju dziecięcego.

Sklep online z kolorowymi firanami

Jeśli chcesz kupić oryginalne firany do pokoju dziecięcego, sprawdź ofertę sklepu internetowego Chic Home. Zwróć uwagę na kolekcje Duo, Stripe i Dots, w których gładki materiał został przełamany kolorowym pasem z modnym wzornictwem. Dzięki temu tekstylia okienne są nie tylko funkcjonalne, ale też dodają charakteru aranżacji w dowolnym stylu. Występują w kilku wariantach kolorystycznych, co umożliwia dobór artykułów dopasowanych do wystroju pomieszczenia i preferencji wizualnych – osobistych lub malucha. Zapraszamy do wizyty w Chic Home i wyboru kolorowych firan do pokoju dziecięcego z serii Duo, Stripe lub Dots.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoje wrażenia estetyczne i umożliwić nam rozwój. Zakładamy, że nie masz z tym problemu, ale zawsze możesz je wyłączyć jeśli chcesz.